Parafie włączają się w akcję „Paczka dla Ukrainy”

W wielu parafiach diecezji bielsko-żywieckiej przygotowywane są paczki dla Ukrainy. Każda waży około 18 kg i zawiera 35 podstawowych produktów dla jednej rodziny na tydzień. To inicjatywa Caritas, która zaprasza do udziału w akcji.

Z parafii, która włączyła się w akcję, należy zabrać karton i wypełnić go artykułami według załączonej listy produktów: żywność z długim terminem ważności, produkty dla dzieci, artykuły chemiczne, kosmetyczne.

Waga paczki nie może przekraczać 18 kg. Powinna być także kompletna. Caritas prosi, aby nie zamykać opakowania. Osoba w parafii odpowiedzialna za akcję ma sprawdzić, czy w kartonie zostały umieszczone produkty z listy.

Do paczki dołączony jest list do rodzin ukraińskich. Otrzymują go parafie wraz z kartonami. Koszt przygotowania jednej paczki wynosi ok. 300 zł. Może go pokryć wspólnie kilka rodzin.

Caritas nie będzie przyjmowała paczek zaklejonych, niekompletnych lub zawierających produkty niezgodne z instrukcją. Ważne, by w kartonie nie umieszczać odzieży, produktów wymagających przechowywania w lodówce oraz takich, które mogłyby ulec zniszczeniu w transporcie. ​

Paczka zostanie przesłana przez parafię do magazynu przeładunkowego i dalej trafi do potrzebujących osób w Ukrainie.

Więcej o akcji: https://caritas.pl/projekty/paczkadlaukra

Do pobrania:

Lista produktów do samodzielnego wydrukowania
List po ukraińsku (do włożenia do paczki)
Naklejka na paczkę (jeśli korzystasz z własnego kartonu)
Instrukcja przygotowania paczki

Dodano za Diecezja Bielsko Żywiecka oraz Caritas Polska