Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚW.

 31.05.2020 r.

Jak Apostołowie z Maryją, czuwamy dziś, oczekując mocy z wysoka. W tym przejawia się działanie Ducha, że nie tylko wspominamy tajemnice naszej wiary, ale sami możemy w nich uczestniczyć. Módlmy się jak uczniowie – niepewni, świadomi własnych słabości i pełni obaw. Chcielibyśmy zaznać przemiany i przestać się bronić przed miłością Boga. Dziś spełnia się obietnica Ojca niebieskiego zsyła na  nas swego Ducha, byśmy mogli żyć jak Jego dzieci.

Od 30 maja br. nie obowiązuje limit osób w kościele i na pogrzebach. Natomiast od 7 czerwca Ksiądz Biskup Ordynariusz odwołuje dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmującą wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Z dyspensy, nadal mogą korzystać osoby starsze, chore i odczuwające lęk przed zarażeniem.

Zapraszamy dziś na godz. 15.00 na ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe.

W tym tygodniu:
– poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Z racji Dnia Dziecka chciejmy pamiętać w tym dniu o wszystkich dzieciach.
– środa wsp. Św. męcz. Karola Lwangi i Towarzyszy, po mszy św. nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy
– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. To też I czwartek miesiąca, zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzieży gimnazjalną od 17.00.
– I piątek miesiąca od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty. O 17.30 nabożeństwo do NSPJ. O poprowadzenie różańca prosimy ADŚ.
– w sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty, o 17.30 odmówimy różaniec, modlitwę poprowadzą Róże różańcowe.

W tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek od godz. 8.30 odwiedzimy naszych chorych i starszych parafian. W związku z obecną sytuacją prosimy, by termin odwiedzin ustalać telefonicznie.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

„…Duch Święty was wszystkiego nauczy…”