Ogłoszenia parafialne

I  NIEDZIELA  ADWENTU
04.11.2018 r.

Rozpoczynamy adwent, czas przygotowania na przeżycie świąt Bożego. Narodzenia. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych na roraty. Msze roratnie będą odprawiane codziennie do poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Msze św. poranne w poniedziałek i środę pozostają bez zmian.

W tym tygodniu:
– poniedziałek wsp. św. Franciszka Ksawerego, kpł.
– wtorek wsp. św. Barbary, dz. i męcz.. W modlitwie polecamy naszych górników i ich rodziny.
– w środę po mszy nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy,
– w czwartek wsp. św. Mikołaja, bpa. Jest to też 1 czwartek miesiąca, na mszy o 17.00 modlimy się o nowe powołania. Po mszy św. spotkanie klasy trzeciej i oazy młodzieżowej.
– piątek wsp. św. Ambrożego, bpa. O 16.30 nabożeństwo, o poprowadzenie modlitwy prosimy Apostolstwo Dobrej Śmierci.
– w sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O 10.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. O 16.30 odmówimy różaniec, modlitwę poprowadzi Rodzina Radia Maryja.  Na mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy medaliki dzieciom klasy trzeciej i wszystkim obecnym w kościele.

Łamanie się opłatkiem w Wigilię jest pięknym i wymownym zwyczajem religijnym, jaki zachowujemy na wzór naszych przodków. Dlatego dziś na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy opłatki, którymi będziemy się dzielić podczas wieczerzy wigilijnej. Opłatki i świece wigilijne można nabywać po mszach św. w zakrystii.

Chorych i starszych parafian odwiedzimy przed świętami 14 grudnia zapisanych na stałe oraz w sobotę 15 grudnia odwiedzimy pozostałych chorych. Zgłoszeń dokonujemy w zakrystii lub w kancelarii do dnia 11 grudnia włącznie.

„Przybądź Panie, bo czekamy,
Twego przyjścia wyglądamy…”