Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA  WIELKANOCNA
18.04.2021 r.

Zmartwychwstanie Chrystusa jest zapowiedzią naszego zmartwychwstania. Ono dokonuje się już teraz, przez dar nowego życia, dzięki któremu grzech nie panuje już nad nami. A jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca. Niestety wielu chrześcijan nie potrafi przyjąć łask wysłużonych przez Pana. Żyją przygnieceni ciągłym poczuciem grzechu i winy wobec Boga, pozbawieni prawdziwej wolności dzieci Bożych, radości z odkupienia. A przecież Chrystus zmartwychwstał, aby to stało się udziałem nas wszystkich.

Przez dzisiejszą niedzielę biblijną, Kościół zaprasza nas do częstej lektury Pisma Świętego. Zaprośmy do wspólnego czytania Pisma Świętego dzieci i młodzież.

W tym tygodniu:
– w środę po mszy nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy,
– piątek uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz. głównego patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Ks. Krzysztof Porosło – teolog, duszpasterz akademicki, pasjonat liturgii wygłosi 20 kwietnia w Bazylice Hałcnowskiej katechezę „WRÓĆ DO EUCHARYSTII”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie Mszą św. o 18.15. Katechezę będzie można wysłuchać także dzięki transmisji internetowej.

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie dotycząca rozprzestrzeniania się na naszym terenie Ptasiej Grypy znajduje się w gablotce.

Dziękujemy za wpłaty na konto parafii i te przekazywane indywidualnie z przeznaczeniem na bieżące potrzeby parafii. Dziękujemy również za przelewy na poczet opłat śmieciowych z cmentarza za 2020 r. Wysokość opłat za obecny rok pozostaje bez zmian.

Niech Pismo Święte stanie się
codzienną lekturą naszych rodzin.