Ogłoszenia parafialne

XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

20.09.2020 r.

W naszej Parafii obchodzimy dziś uroczystość odpustową Podwyższenia Krzyża św., odnalezionego przez cesarzową Helenę w 320 r. Od tego momentu ten Krzyż stał się jedną z najcenniejszych relikwii chrześcijan. Na ołtarzu krzyża Chrystus ofiarował siebie Bogu Ojcu jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy. Na nim pokonał grzech, śmierć i szatana otwierając nam bramy nieba, a po swojej śmierci zmartwychwstał. Doświadczamy tego podczas każdej Mszy Św. Dlatego z Jezusem każde nasze cierpienie i codzienny krzyż nabierają sensu.

Zapraszamy dziś na świąteczne nieszpory o godz. 15.00…

W tym tygodniu:

– poniedziałek święto św. Mateusza, ap. i ewangelisty,
– środa wsp. św. ojca Pio, po mszy św. nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy,
– czwartek święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej. O 18.00 msza szkolna zapraszamy dzieci i młodzież.

Bierzmowanie dla młodzieży oczekującej na przyjęcie sakramentu bierzmowania odbędzie się 17.11.2020 r. tj. sobota o godz. 11.00 w parafii w Hermanicach.

Co roku nasze Panie z Koła Gospodyń Wiejskich raczyły nas swoimi pysznymi wypiekami. W tym roku, ze względu na pandemię nie udało się tego zrealizować. Panie postarały się o to, byśmy wychodząc z kościoła i częstując się kawałkiem ciasta, nie zapomnieli jak smakuje domowy, odpustowy kołacz. Za poczęstunek dziękujemy.

Naszym świątecznym gościom i parafianom
życzymy Bożego błogosławieństwa.