Droga Krzyżowa w czasach pandemii i zamknięcia – „Miłość i Łaska Chrystusa”

Oryginalny film z rozważaniami Drogi Krzyżowej nawiązującymi do sytuacji zamknięcia, kwarantanny i epidemii zrealizowali członkowie bielskiej wspólnoty „Miłość i Łaska Chrystusa”. Oryginalne refleksje odnoszące się do motywów zamknięcia i wycofania przeplatają się z historią zbawienia i Męki Chrystusowej. Film można zobaczyć w mediach społecznościowych.

Autorką rozważań jest Małgorzata Walczak. Za grafikę była odpowiedzialna Natalia Podosek-Rakoczy, za montaż – Krzysztof Czarnecki.

https://youtu.be/Gr_VGxMfId0

Wspólnota „Miłość i Łaska Chrystusa” łączy formację osobistą i nieustanne nawracanie się z głoszeniem Chrystusa po krańce Ziemi w Duchu Nowej Ewangelizacji w mocy Ducha Świętego. Chcemy dbać o nasz rozwój duchowy oraz wzrastanie we Wspólnocie, za którą jesteśmy odpowiedzialni. Pragniemy się rozwijać, aby każdego dnia być bliżej Pana i coraz doskonalej wypełniać wezwanie do Ewangelizacji, umacniani i prowadzeni przez Ducha Świętego. Nasza gotowość do posługi ma być zawsze owocem, a nie fundamentem, naszego osobistego rozwoju, w którym pomocą jest dla nas Wspólnota i jej Reguła – tłumaczą przedstawiciele wspólnoty.

Źródło: https://diecezja.bielsko.pl/